Proč si na zahradu pořídit skleník

Pokud patříte mezi nadšené pěstitele, pak je pro vás skleník velmi užitečný pomocník. Rostlinám se zde skvěle daří a kromě toho nabízí svému majiteli celou řadu výhod.

Čerstvá zelenina téměř po celý rok

Zahradní skleníky z polykarbonátu slouží jako perfektní ochrana před nepříznivým počasím, nabízejí skvělou tepelnou izolaci a dobré podmínky světelné. Zabrání prudkému dešti či krupobití, aby poničily vaši úrodu. Zatížení zasklení neovlivní ani napadaný sníh.

Ochrana rostlin

Déšť nebo krupobití může rostliny nejen poničit, ale také mohou způsobit vznik plísní. Skleník tedy ochrání rostliny i před takovýmto způsobem poškození. Také je ochrání před nenadálými teplotními výkyvy počasí.

Pěstování cizokrajných rostlin

Pokud chcete vyzkoušet i pěstování rostlin tropických, pak je skleník tou správnou volbou. Můžete v něm vypěstovat vlastní citrony či mandarinky. Vzhledem k tomu, že ve skleníku je vyšší teplota, můžete si vyzkoušet pěstovat celou řadu rostlin, které mají rády subtropické podmínky.

Jak vybrat ten správný skleník?

Než půjdete skleník vybírat, uvědomte si, jaké rostliny v něm budete pěstovat. Pro pěstování zeleniny jsou vhodné polykarbonátové skleníky, květinám vyhovují skleníky skleněné. Pro vás je důležitá výška skleníku. Volte takovou, abyste se ve skleníku zbytečně nehrbili. Podstatný je i počet skleněných oken, která zajistí nejen světlo, ale i potřebné větrání.

Při jeho stavbě myslete také na orientaci. Skleník by měl být orientovaný na západ či východ. Můžete jej nechat jako samostatně stojící nebo jako přístavbu k domu či další stavbě.

Pokud nechcete vynakládat větší finanční prostředky na skleník, můžete si pořídit foliovník, který je jeho levnější variantou. Není však tak odolný vůči počasí a vyrábí se z lehčích druhů materiálů.

Nevíte-li si rady a přesto byste si chtěli skleník či foliovník pořídit, obraťte se na společnost skleniky-kinplast, která nabízí celou řadu různých variant.